Консолі

Ігрова приставка (ігрова консоль) – спеціалізований електронний пристрій, призначений для відеоігор; для таких пристроїв, на відміну від персональних комп’ютерів, запуск і відтворення відеоігор є основним завданням. Крім відеоігор, також, приставки можуть додатково виступати в якості пристроїв для відтворення відео і музики, доступу в Інтернет.

Домашні ігрові приставки зазвичай використовуються в домашньому побуті. Використовують телевізор, проєктор або комп’ютерний монітор в якості незалежного пристрою відображення і ігровий контролер в якості пристрою введення. Портативні (кишенькові) ігрові системи мають власний вбудований пристрій відображення (ні до чого не приставляються). Тому називати їх ігровими приставками дещо некоректно.

Спочатку ігрові приставки відрізнялися від персональних комп’ютерів за низкою важливих ознак: ігрові приставки припускали використання телевізора (монітора) як основного пристрою, що відображав, і не підтримували більшість зі стандартних периферійних пристроїв, створених для персональних комп’ютерів, — таких як клавіатура або модем. Проте, у світі розвитку ігрових приставок, різниця між ними й персональними комп’ютерами стала поступово розмиватися. Деякі приставки можуть дозволити підключення клавіатури, жорсткого диска і запуск на них операційної системи Лінукс.

Консоль проєктуються і продається з розрахунком на велику кількість споживачів – як з точки зору ціни пристрою, так і з точки зору простоти інтерфейсу та управління; апаратне та й програмне забезпечення приставок зазвичай є власницькими і не мають на увазі легкої заміни або зміни користувачем. Хоча протягом історії ігрових приставок їх розробкою і випуском займалися різні компанії з різних країн, на ринку в кожен момент часу домінує лише кілька моделей і лише кілька найбільших виробниківю. на початок 2021 року такими найбільшими виробниками є американська компанія Microsoft і японські компанії Nintendo і Sony.