Новини

guy-behind-the-computerНовини – оперативне інформаційне повідомлення, яке містить суспільно важливу та актуальну інформацію, що стосується певної сфери життя суспільства загалом чи окремих його груп.

Новини в журналістиці — окремий інформаційний жанр, який характеризується стислим викладом ключової інформації щодо певної події, яка сталася нещодавно.
“Чим більше новина впливатиме на життя її споживачів, їхні прибутки й емоції, тим важливішою вона буде”.
Зазвичай, новини на телебаченні й радіо передаються кілька разів на день, починаються на початку години та тривають від двох хвилин до пів години. Вони, зазвичай, являють собою перелік окремих новин з таких областей, як політика, економіка, наука, культура, спорт, з прогнозом погоди в кінці. Передбачається, що новини повинні бути викладені максимально нейтрально та об’єктивно, і окремо від коментарів. Вибір новин для добірки здійснюється редакцією.
Написання новин полягає у пошуку відповідей всього на 6 основних запитань: Хто? Що? Де? Коли? Чому? Яким чином? Іноді цей список доповнюють питаннями «Що це означає?» «Кому вигідно?» і «Що буде?», але головними залишаються перші шість. Також у новинному повідомленні обов’язково вказується джерело інформації — дається відповідь на запитання «Звідки ми це знаємо?».
Новини — навіть в епоху Інтернету — є і залишаються основою журналістики. Тому для їхнього добору та подачі особливе значення мають придатні та випробувані правила, які слугують забезпеченню якісної журналістики.
Важливою особливістю процесу масового спілкування є використання машин, технологічних процесів, різних технічних пристосувань,
які дають можливість швидко збирати, обробляти, випускати та розповсюджувати інформацію в масовому масштабі на великій території та майже одночасно.
Як показує практика, сьогодні Українською державою вже багато зроблено в напрямі оптимізації її інформаційної політики та діяльності. Ці проблеми активно досліджуються представниками різних наук. Результати досліджень викладено у наукових
працях вітчизняних фахівців.